מאז ומתמיד הוביל במחשבתו את הצורך לעזור לקהילה החלשה.מתוך צורך זה, מרבה זרנקין לפעול במגוון תחומים לטובת הקהילה.

הפעילות המרכזית לה מקדיש יוסי כהן זרנקין את זמנו היא בכך שהוא עומד בראש העמותה הציבורית המנהלת את "בית שבתי לוי" בחיפה. כיו"ר פעיל של העמותה בהתנדבות מלאה כאמור שם לעצמו מטרה לדאוג לכל אותם ילדים החוסים בבית, לדאוג לצרכיהם בדיוק כמו שהיה משקיע בילדיו.

 

מה זה בית שבתי לוי ?

הפנימייה, מרכז החירום, יחידת האמהות והיחידה לשלום הילד, אשר נותנים שירות, הגנה וטיפול לילדים בסיכון שהיה צורך או הכרח להוציאם מהבית, תוך שמירה קפדנית על מקום המשפחה בחיי הילד ומתוך השאיפה, לשמור על שלמות המשפחות ולהחזיר לחיקן את ילדיהן עד כמה שניתן, בבית כ 50 ילדים כולם מוצאים בצו שיפוטי של בית המשפט, למען הצורך המידי להגן על גופם ועל נפשם.

 

חומר נוסף על העמותה ופעילותה: אתר בית שבתאי לוי

כתבה ששודרה בתאריך ה-1 לנובמבר 2012 על בית שבתאי לוי: לצפיה ביוטיוב לחץ כאן

בפעילות נוספת למען הקהילה משמש יוסי כהן זרנקין כיושב ראש אגודת הידידים של "המרכז הרפואי לין"- מרכז רפואי זה, נחשב כמרכז רפואי אמבולטורי לטיפול בקהילה מהגדולים בעולם. מטרתו העיקרית של יוסי הינה גיוס כספים לצורך רכישת מכשור רפואי למען רווחתם של החולים והצוות הרפואי.

בעבר שימש יוסי כהן זרנקין חבר הנהלת עמותת מוזיאון אוהל "מאנה כץ" וכיו"ר ועדת הכספים למעלה מ 10 שנים. תפקידה של העמותה היה שימור אוסף האמן והוצאת ספר הבית ע"ש הצייר מאנה כץ, כל זאת עד שמוזג המוזיאון בתוך חברת מוזיאוני חיפה.

בין השנים 2006 ל 2007 שימש יוסי כנשיא מועדון רוטרי הוד הכרמל בחיפה.